Podstawowa działalność Komisji Zagranicznej skupia się wokół spraw takich, jak:

  • opiniowanie aktów prawnych wydanych przez władze Uczelni w zakresie działania Komisji,
  • informowanie studentów o dostępnych wymianach zagranicznych przy współpracy z pracownikami PW,
  • wspieranie i rozwój współpracy międzynarodowej w szczególności poprzez zbieranie i udostępnianie informacji o stypendiach, stażach i edukacyjnych programach międzynarodowych,
  • reprezentowanie interesów studentów z zagranicy studiujących w Politechnice Warszawskiej.

Komisja Zagraniczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej inspiruje studentów do aktywnego udziału i organizowania współpracy z zagranicą. Wspieramy wszelkie inicjatywy międzynarodowe oraz publikujemy informatory. W ramach swojej działalności realizujemy program kulturowy dla uczestników wymian, a także informujemy studentów w dziedzinie mobilności. Współpracujemy z samorządami studenckimi w Kijowie, Wilnie oraz Düsseldorfie.

Najważniejszymi projektami Komisji są: -Wymiany kulturowe Organizujemy wymiany z uczelniamy z Kijowa, Wilna oraz Düsseldorfu. Są to tygodniowe wyjazdy; zależnie od uczelni mogą się odbywać raz na dwa lata, raz na rok lub dwa razy do roku.

  • Feel the World
    Jest to cykliczny projekt, który ma formę "dnia kultury". Podczas tego wydarzenia przedstawiamy i promujemy kulturę danego kraju. Za każdym razem jest to inne państwo..

  • Targi międzynarodowych wymian i wyjazdów studenckich Targi odbywają się każdego roku w listopadzie. Ich celem jest promowanie różnych programów wyjazdowych dla studentów - praktyki, wyjazdy, okazje do studiowania i pracy za granicą.

Utworzono: ndz., 2014-02-02 13:31
Ostatnia aktualizacja: sob., 2019-03-09 12:03