Podstawowa działalność Komisji Zagranicznej skupia się w okół spraw takich, jak:

 • opiniowanie aktów prawnych wydanych przez władze Uczelni w zakresie działania Komisji,
 • informowanie studentów o dostępnych wymianach zagranicznych przy współpracy z pracownikami PW,
 • wspieranie i rozwój współpracy międzynarodowej w szczególności poprzez zbieranie i udostępnianie informacji o stypendiach, stażach i edukacyjnych programach międzynarodowych,
 • reprezentowanie interesów studentów z zagranicy studiujących w Politechnice Warszawskiej

Komisja Zagraniczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej inspiruje studentów do aktywnego udziału i organizowania współpracy z zagranicą. Wspieramy wszelkie inicjatywy międzynarodowe oraz publikujemy informatory. W ramach swojej działalności realizujemy program kulturowy dla uczestników wymian, a także informujemy studentów w dziedzinie mobilności. Współpracujemy z samorządami studenckimi w Kijowie, Sankt Petersburgu, Budapeszcie, Rydze oraz Düsseldorfie.

Najważniejszymi projektami Komisji są:

 • Wymiany kulturowe
  Organizujemy wymiany z uczelniami w Kijowie, Budapeszcie, Rydze i Düsseldorfie. Są to wyjazdy tygodniowe; w zależności od uczelni odbywają się raz na dwa lata, raz w roku lub dwa razy do roku.

 • Feel the World
  Jest to projekt cykliczny, ma formę "dnia kultury". Podczas danego eventu pokazujemy i promujemy wśród studentów kulturę danego kraju, za każdym razem jest to inny kraj. Do tej pory odbyły się dni kultury brazylijskiej, chińskiej, jamajskiej. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Klubem Studenckim Amplitron.

 • Targi Mobilności Studenckiej
  Targi odbywają się w listopadzie. Ich celem jest promocja różnego rodzaju programów wyjazdowych dla studentów - praktyk, wymian naukowych, możliwości studiowania czy pracowania za granicą.

Utworzono: ndz., 2014-02-02 13:31
Ostatnia aktualizacja: czw., 2014-05-22 22:52