Już po raz drugi studenci z Inicjatywy TERAZ postanowili otworzyć gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej podczas warszawskiej Nocy Muzeów!

W tym roku zaprezentujemy gościom CZĘŚCI WSPÓLNE architektury oraz innych dyscyplin. Opowiemy odwiedzającym o różnych dziedzinach nauki i sztuki, z którymi architektura się zazębia - z których czerpie i dla których sama stanowi inspirację.

W przestrzennych warsztatach i interaktywnych instalacjach, poruszone zostaną zagadnienia związane z akustyką, optyką, biologią, fizyką, socjologią, informatyką i psychologią. Nie zabraknie odniesień do dzieł filmowych i przeprowadzanych na bieżąco badań statystycznych.

Podczas Nocy Muzeów, odwiedzający gmach Wydziału Architektury będą mogli przekonać się m.in. jak na postrzeganie przestrzeni i emocje odbiorcy wpływają kolory wnętrz, jak miasto kształtowane jest poprzez ścieranie się rożnych grup interesów, jakie biologiczne reguły rządzą osiedlaniem się ludzi i od jakich niespodziewanych czynników zależy wytrzymałość konstrukcji.

Tegoroczna edycja, zgodnie z tytułem, odbędzie się nie tylko w Gmachu przy Koszykowej, ale także na osiedlu Jazdów w domku pod numerem 3/6. To właśnie tam rozpoczyna właśnie swoją działalność Otwarta Pracownia Jazdów tworzona przez społeczność WAPW. Pod tym adresem znajdzie się część opracowanych przez studentów warsztatów. Trafienie na Jazdów nie będzie problemem, bowiem specjalna instalacja przeprowadzać będzie gości między jedną a drugą lokalizacją.

Do odwiedzenia Wydziału zaproszeni są zwiedzający w każdym wieku. Tak jak rok temu, zaplanowaliśmy także specjalne atrakcje dla dzieci.

Wydarzenie jest kolejnym z elementów obchodów setnej rocznicy powstania Wydziału Architektury PW.

Facebook: https://www.facebook.com/events/1713078245634345/

Powiązane aktualności

Zarządzamy Melans - Do abordażu!

Jeśli znudziły Ci się imprezy w dusznych i zatłoczonych klubach, to mamy coś właśnie dla Ciebie!

Wyboró Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej

Gala Finałowa Wyborów Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej to jedno z największych takich wydarzeń w Polsce.

Feel The World - Dzień Kultury Meksykańskiej

Koleżanko i kolego! Już niebawem – dwudziestego drugiego Totalny Meksyk w Gmachu Głównym zagości Przyjdź – nie zwlekaj – zabierz gości!

GAPA 2015 | Najlepszy studencki festiwal talentów na Politechnice Warszawskiej!

Już za kilkanaście dni rusza 13. edycja Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego! Nie bądź GAPA i weź udział w najlepszym studenckim festiwalu tej zimy!