(European Students of Industrial Engineering And Management) jest międzynarodową organizacją zrzeszającą ciekawych świata i aktywnych studentów kierunków technicznych i menedżerskich. Istnieje ono od 1990 roku i na dzień dzisiejszy zrzesza ponad 45 000 studentów w 23 krajach Europy, posiadając już ponad 65 lokalnych przedstawicielstw.

Jego działalność koncentruje się na czterech głównych obszarach: · projektach edukacyjnych (VISION), tworzeniu pomostu między studentami i firmami (TIMES –Tournament In Management And Engineering Skills), · Ogólnopolskie Seminarium Biznesu i Nowych Technologii(NETVISION) · wewnętrznej edukacji członków.

W organizacji ESTIEM istnieje wiele możliwości wyjazdów zagranicznych.

Zaliczyć do nich można:

· Summer Academy (SAC) Academic Leader zostało założone, aby umożliwić międzynarodowym studentom wspólne spotkanie podczas wakacji. Głównym celem SAC jest otwarta dyskusja, praca zespołowa czy debata na określone tematy, które nurtują studentów na całym świecie. Spotkanie ludzi z różnych stron świata umożliwia poznanie nie tylko nowych kultur ale i ciekawych ludzi.

VISION – seria wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów, gdzie rozwiązywane są „Case Study”, przeprowadzane są również wizyty w przedsiębiorstwach oraz wszelkiego rodzaju imprezy. Każdego roku na warsztatach wybierany jest inny temat przewodni

Activity Weeks – wyjazdy wakacyjne, które polegają głównie na poznawaniu nowych ludzi, atrakcyjnych kultur i miejsc na ziemi.

ESTIEM Grupa Lokalna Warszawa Ul. Narbutta 85, 02-524 Warszawa pok. 418 Tel, fax: (022) 234 82 75 www.estiem.pw.edu.pl info.warsaw@estiem.org

Utworzono: czw., 2014-05-22 22:31
Ostatnia aktualizacja: ndz., 2014-06-08 16:12